Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

„Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę” jest dość specyficzną książką. Czytając ją możemy się poczuć czasami jak na lekcji języka polskiego w liceum. Pomimo tego niesie ze sobą sporą ilość wiedzy i przykładów.

O książce

Dużą zaletą książki jest to, że pisana jest przez Polską autorkę, która zna specyficzne realia polskich odbiorców. Książka przedstawia różne sposoby na przyciągnięcie odbiorców na naszą stronę. Dzięki fast text dowiemy się jak pisać zachęcające strony „O mnie” oraz jak pisać ciekawe twitty i wpisy na facebooku.

Moja opinia

Fast text czyta się dość szybko i przyjemnie, a duża ilość przykładów w książce sprawia, że dużo łatwiej możemy zrozumieć dane zagadnienie i je przećwiczyć.

Jak już wspominałem wcześniej, książka jest napisana przez Polkę, panią Joannę Wrycza-Bekier. Dzięki temu w książce nie znajdziemy porad, których się nie da zastosować na naszym rynku, jak to ma czasami miejsce z zagranicznymi autorami.

Książka ma też jeden mały minus (przynajmniej dla mnie). Mianowicie podczas czytania niektórych fragmentów czułem się jak na lekcji języka polskiego w liceum, gdzie omawiane są dynamiczne czasowniki, inspirujące przymiotniki itp.

Jako że jestem osobą bardziej techniczną, musiałem sobie w głowie odświeżyć pamięć i znaleźć odpowiednie rekordy dotyczące: „co to był czasownik”, „czym jest przymiotnik”. W dorosłym życiu każdy z nas tego używa. Jednak mało kto się zastanawia pisząc jakieś zdanie, który z tych wyrazów jest czasownikiem a który przyimkiem.

Niemniej jednak lektura książki „Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę” była przyjemna i polecam ją wszystkim osobom, które chcą pisać przyciągające uwagę czytelnika teksty.

Książkę można nabyć w księgarni Onepress.pl

0 47

Dawid Baruch
Dawid Baruch

websitefacebook

Z zawodu jestem informatykiem. Na co dzień zajmuję się programowaniem w języku PHP oraz rozwijaniu aplikacji dla IP.Board. Prowadzę forum internetowe z polskim wsparciem IP.Board dostępne pod adresem www.ipsbeyond.pl. Jestem także pasjonatem motocykli oraz fotografii.

Znaleźć mnie możesz na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, GoldenLine, Google+, Linkedin, Twitter.