Biblia e-biznesu

Biblia e-biznesu nie jest taka jak inne książki. Nie znajdziesz w niej suchej teorii opisanej niczym na wykładzie z ekonomii.

Opis książki

Książka podzielona jest na kilka tematycznych części jak sprzedaż na allegro, e-marketing, w tym marketing wirusowy, social marketing czy wysyłka e-maili. Biblia e-biznesu ma już kilka lat co widać po niektórych przykładach w książce, niemniej jednak czyta się ją bardzo przyjemnie.

Moja opinia

Książkę przeczytałem z kilkoma problemami, a mianowicie -kilkanaście razy podczas czytania książki na tablecie zwiesił się program (Aldiko) i były lekkie problemy z ponownym uruchomieniem, gdyż dość długo się ładowało.

Część poświęcona aukcjom jak dla mnie jest trochę nudna, bo skupiała się praktycznie tylko na allegro. Wiem, że w naszym kraju nie ma nic prócz allegro, ale rozpisywać się na tylu stronach? Czasem miałem wrażenie, że był to swego rodzaju „zapychacz” treści.

Z drugiej jednak strony, jeśli książka ma w tytule słowo „Biblia” – to do czegoś zobowiązuje i powinna wyczerpywać temat w każdym zagadnieniu, które porusza. Tak jest właśnie w przypadku tej książki.

Większość tematów zawartych w biblii e-biznesu jest dość przydatna. Niemniej jednak pewne fragmenty wymagają już aktualizacji, jak chociażby część poświęcona Allegro. Od czasu napisania tej książki trochę pozmieniało się w świecie e-biznesu, a książki niestety mają to do siebie, że nie da się ich aktualizować na bieżąco.

Biblia e-biznesu można nabyć w księgarni: Helion

W niedługim czasie ukaże się także nowa wersja tej książki zatytułowana: Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament i jest już dostępna w przedsprzedaży.

0 47

Dawid Baruch
Dawid Baruch

websitefacebook

Z zawodu jestem informatykiem. Na co dzień zajmuję się programowaniem w języku PHP oraz rozwijaniu aplikacji dla IP.Board. Prowadzę forum internetowe z polskim wsparciem IP.Board dostępne pod adresem www.ipsbeyond.pl. Jestem także pasjonatem motocykli oraz fotografii.

Znaleźć mnie możesz na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, GoldenLine, Google+, Linkedin, Twitter.