Pasja od najmłodszych lat, a wpływ na przyszłość

Zwykło się mawiać, że

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci

Czy będzie tak samo w przypadku mojego syna czas pokaże, ale zacznijmy od początku.Od dłuższego czasu ulubionymi zabawkami są „moto”, a od niedawna także ile razy chcę iść pojeździć na motocyklu, słyszę „tata, nie moto”. Pod choinkę kupiliśmy mu rowerek biegowy, na którym bardzo lubi jeździć. Na początku było to niepewne chodzenie na rowerku po mieszkaniu, ale ostatnio coraz lepiej mu idzie i powoli idąc na spacerze zaczyna podnosić już nogi do góry. Wiadomo, nie da się wszystkiego od razu nauczyć, szczególnie jak się ma prawie trzy latka 🙂

Pasja od najmłodszych lat, a wpływ na przyszłość Pasja od najmłodszych lat, a wpływ na przyszłość Pasja od najmłodszych lat, a wpływ na przyszłość Pasja od najmłodszych lat, a wpływ na przyszłość

Teraz na trzecie urodziny od dziadków dostał trójkołowy motocykl na akumulator. Oczywiście trzeba go było przetestować na polu… Początki jak ze wszystkim są ciężkie, bo jak wytłumaczyć takiemu małemu dziecku, że musi cały czas trzymać przycisk, aby motocykl jechał do przodu/tyłu, bo ten nie działa jak zabawki, że raz się klika i jeździ przez jakiś czas.

Powoli nauczy się też i tego, najważniejsze jest że nie zraża się i nawet jak zaliczył glebę, bo się za bardzo wychylił stojąc na motocyklu to wstał, otrzepał ręce, wsiadł i chciał jeździć dalej.

Dość ciekawie wygląda także sprawa mojego motocykla, gdy wyprowadzam go, żeby go np. umyć lub nasmarować łańcuch. Kajtuś bardzo chętnie siada na nim. Ostatnio nawet „przejechał” się nmotocyklem, gdy go przetaczałem, co sprawiło mu dość dużo radości.

Czy kiedyś pójdzie w moje ślady i będzie jeździć na motocyklu to czas pokaże, na dzień dzisiejszy wszystko wygląda, że tak będzie.

Być może w przyszłym roku zainteresujemy się jakimś pocketbike’iem dla niego, żeby nauczył się też jeździć na prawie prawdziwym moto.

2 92

Dawid Baruch
Dawid Baruch

websitefacebook

Z zawodu jestem informatykiem. Na co dzień zajmuję się programowaniem w języku PHP oraz rozwijaniu aplikacji dla IP.Board. Prowadzę forum internetowe z polskim wsparciem IP.Board dostępne pod adresem www.ipsbeyond.pl. Jestem także pasjonatem motocykli oraz fotografii. Znaleźć mnie możesz na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, GoldenLine, Google+, Linkedin, Twitter.

  • Kurtki Motocyklowe

    Świetnie, że od małego uczycie pociechę aktywności- rowerek biegowy. Zasadność zabawek typu elektryczny motorek nie wiem jakie są i czy cokolwiek dają. Z pewnością wygląda to fajnie i chyba każdy z nas kiedyś marzył o takiej zabawie.

    • Wg. mnie daje tyle, że dziecko oswaja się z pojazdem, który sam jedzie i daje możliwość poznania obsługi w tym przypadku, przycisku, który napędza pojazd. To może mieć o tyle wpływ, że jeśli 3-4 latek siada na pocketa to nie przestraszy się tego bo ma już pewne podstawy 😉