Czy Kreteńscy motocykliści są normalni?

Dobrych parę lat temu byliśmy w Tunezji, gdzie ludzie jeżdżą na skuterach całymi rodzinami – tak całymi, nie raz widzieliśmy jak rodzice i trójka czy nawet czwórka dzieci była upchana na skuter. Oczywiście w tamtym kraju było to normalne i wszyscy tak jeździli, tak samo dla nich normalne było to, że dojeżdżając do ronda trzeba było… zatrąbić.Inaczej jest na naszym kontynencie. Nie znam co prawda dokładnie przepisów ruchu drogowego, jakie obowiązują w Grecji, ale myślałem, że we wszystkich krajach europejskich na motocyklach jeździ się w kaskach. Myliłem się. Przez dwa tygodnie obserwowałem najprzeróżniejsze kombinacje. Część osób jeździła w kasku, część miała kask zaczepiony na ręce, część nie miała w ogóle kasku. Były też przypadki, że kierowca jechał bez kasku, a pasażer posiadał kask lub odwrotnie.

Przykładowe zdjęcia zamieszczam poniżej.

Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni?

A co gdy podczas jazdy na na jednośladzie chcesz porozmawiać przez telefon? Nic trudnego – wkładasz go pod kask:

Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni?

Ciekawa sytuacja jest także w wypożyczalniach motocykli – w żadnej znajdującej się niedaleko hotelu, w którym mieszkaliśmy nie było do wypożyczenia żadnego motocykla prócz skuterów. Na wczasach byliśmy z małym dzieckiem, więc niestety nie udało nam się zwiedzić wyspy na skuterze 😉 Ale kto wie, może w następnych latach to się zmieni…

Na koniec jeszcze kilka innych ciekawych zdjęć.

Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni? Czy Kreteńscy motocykliści są normalni?

3 184

Dawid Baruch
Dawid Baruch

websitefacebook

Z zawodu jestem informatykiem. Na co dzień zajmuję się programowaniem w języku PHP oraz rozwijaniu aplikacji dla IP.Board. Prowadzę forum internetowe z polskim wsparciem IP.Board dostępne pod adresem www.ipsbeyond.pl. Jestem także pasjonatem motocykli oraz fotografii.

Znaleźć mnie możesz na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, GoldenLine, Google+, Linkedin, Twitter.

  • dpwXXIPolska21 Polak1984

    fajnie,ze pokazales te zdjecia powinienes i w Polce rozpropagowac dwie koncepcje!Pierwszą masowego uzytkowania i kupowania motocykli,motorowerow i skuerow przez cale rodzin tak aby ich liczba była równa liczbie liczbie samochodow osobowych albo wieksza od niej.Drugą masowego nieużywania i niekupywani kaskow przez osoby dorosle i dzieci od lat 9 a używania kasków dla dzieci do lat 8 i to dopiero po 100 km na godzinę zalożyc kask dla dziecka w wieku 3-8 lat,żeby byl pełen odjazd jak w wielu krajach swiata..

    • Jak to się mówi taka ciekawostka przyrodnicza 🙂

  • dpwXXIPolska21 Polak1984

    fajnie,ze pokazałes te zdjęcia powinienes i w Polsce rozpropagować dwie koncepcje!Pierwszą masowego użytkowania i kupowania motocykli,motorowerów i skuterów przez cale rodzin tak aby ich liczba była równa liczbie liczbie samochodow osobowych albo wieksza od niej.Drugą masowego nieużywania i niezakupywani kasków przez osoby dorosłe i dzieci od lat 9 a używania kasków dla dzieci do lat 8 i to dopiero po 100 km na godzinę zalożyć kask dla dziecka w wieku 3-8 lat,żeby byl pełen odjazd jak w wielu krajach świata..