Pirelli Diablo Super Biker

W lutym 2016 Google poinformowało, że 30 kwietnia całkowicie znika aplikacja „Moje trasy”, a zamiast niej zaleca używanie jakieś aplikacji typu „Fit”. Od razu zacząłem poszukiwania takiej aplikacji i na jednej z grup na facebooku ktoś polecił mi Pirelli Diablo Super Biker.

I tak po zainstalowaniu aplikacji zacząłem testy. Przejechałem kilka tras i niestety okazało się, że aplikacja posiada zarówno kilka błędów jak i braków, które sprawiają, że jak dla mnie aplikacja jest nie przydatna, ale o tym troszkę później.

Wygląd aplikacji

Aplikacja posiada przyjazny interface dzięki czemu jej użytkowanie jest dość proste. Aby zacząć rejestrować trasę, wystarczy włączyć GPS w smartfonie i kliknąć jeden przycisk na ekranie.

Przegląd zarejestrowanej trasy

Oczywiście oprócz zarejestrowania trasy, aplikacja pozwala nam przeglądnąć zapisaną trasę. Pirelli bardzo fajnie się spisało, bo w pierwszym kroku możemy sprawdzić podstawowe parametry przejechanej trasy, jak czas przejazdu, odległość, maksymalną prędkość, przechył w lewo/prawo, średnią prędkość itp. Tutaj niestety pojawia się pierwszy błąd aplikacji, a mianowicie – przechyły są lekko wyssane z palca. Na screenach poniżej widać, że osiągnąłem maksymalne wychylenia na poziomie 60o zarówno w lewo jak i w prawo. Ogólnie byłby to bardzo dobry wynik godny motogp, jednakże mój motocykl posiada fabrycznie zamontowany czujnik przechyłu i na tej trasie nie zanotował, żebym miał większy przechył niż 35o (Smartfon miałem przymocowany na płasko do baku i w pozycji pionowej wskazywał 0o). Inaczej wygląda sprawa z prędkością. Z reguły odbiorniki GPS rejestrują prędkość około 5km/h niższą niż odczyt licznika, w przypadku aplikacji Diablo Super Biker odczyt ten nie wiele się różnił od wskazań licznika, więc tutaj plus dla aplikacji.

Pirelli Diablo Super Biker Pirelli Diablo Super Biker Pirelli Diablo Super Biker

Jeśli naciśniemy na licznik z czasem, pokonanym dystansem i symbolem wybranego rodzaju trasy, zobaczymy pełne szczegóły dotyczące naszej trasy. Możemy tutaj krok po kroku przewijać trasę na mapie Googla i obserwować przeciążenia, temperaturę powietrza jaka była w danym momencie, prędkość itp. Do wyboru mamy dwa widoki. Albo klasyczną mapę drogową, albo mapę satelitarną.

Pirelli Diablo Super Biker Pirelli Diablo Super Biker Pirelli Diablo Super Biker

Błędy o których wspomniałem wyżej nie są może jakoś bardzo istotne i na pewno nie skreśliłbym tej aplikacji tylko przez pryzmat błędnego przechyłu, ale jest coś co jest dla mnie dość ważną rzeczą, a mianowicie możliwość wyeksportowania przejechanej trasy do jakiegoś formatu pliku. Bez znaczenia tutaj jest, czy będzie to plik gpx czy kml, czy jeszcze inny typ. Niestety zarówno z poziomu aplikacji jak i strony web, nie możemy nic zrobić z taką trasą.

0 51

Dawid Baruch
Dawid Baruch

websitefacebook

Z zawodu jestem informatykiem. Na co dzień zajmuję się programowaniem w języku PHP oraz rozwijaniu aplikacji dla IP.Board. Prowadzę forum internetowe z polskim wsparciem IP.Board dostępne pod adresem www.ipsbeyond.pl. Jestem także pasjonatem motocykli oraz fotografii. Znaleźć mnie możesz na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, GoldenLine, Google+, Linkedin, Twitter.